Vodotěsný dron Splash – ideální společník k vodě

Voděodolný dron

Klasické rekreační drony toho dokážou hodně ve vzduchu, ale s elementem vody si nerozumí. Pokud spadnou do vody, je to vždy problém. Hrozí, že se utopí. I v případě zdárného vylovení může voda zanechat na dronu nemilé stopy ohrožující jeho funkčnost. Zcela jinak je to v u vodotěsných dronů, kterým vévodí značka Splash společnosti Swellpro.

Voda i vzduch

Nepříjemné zkušenosti s létáním dronů nad vodou, utopené, poškozené drony i strach o dron. To vše se nejspíš odrazilo na úspěchu společnosti Swellpro, resp. jejího amerického distributora Urban Drones na serveru Kickstarter, kde získala crowdfundingem finance na výrobu vůbec prvního vodotěšného dronu.

Z unikátního nápadu se zrodil dron Splash, nyní již dostupný ve verzi Splash 3+. Výrobce ho označuje jako nejspolehlivější víceúčelový vodotěsný dron, který si můžete pořídit. Protože je vyroben speciálně k vodě a do vody, na rozdíl od jiných dronů uspěje za každého počasí.

Tento dron bez problémů zvládne nejenom přistání na vodní hladině, ale dokáže z ní i vzlétnout a udržet se na ní. Je navržený speciálně pro snímky na vodě nebo poblíž vody. Vhod přijde všem těm, kdo se u vody pohybují, ale o svůj standardní dron se bojí.

Na co se těšit?

Vodotěsný dron ocení nejenom klasičtí dronaři, ale také milovníci vodních sportů nebo rybáři. Díky silnému motoru a nosnosti může dron dokonce doletět s návnadou tam, kam by se rybář běžně nedostal. Uplatnění nachází také při vědecké práci, vhod přijde i záchranářům.

Dron Splash, který patří do stejné cenové kategorie jako drony DJI Mavic nebo Phantom, v základním vybavení nabízí mj. gimbal s voděodolnou kamerou GC-3 nebo podporu FPV streamu. Nechybí ani funkce Follow Me pro originální selfie záběry. Dokáže objekt sledovat až do rychlosti 200 km/hodinu.

Není dron jako dron

Pozor, Splash je zástupce UAV, i přes svoji náklonnost k vodě jde o bezpilotní letoun. Nejde o podvodní dron označovaný jako ROV, tedy Remotely Operated Underwater Vehicle. Takový podvodní dron, miniponorka bez posádky, společník potápěčů, pomocník rybářů nebo hlídač dětí v domácím bazénu však také existuje. Věnujeme se mu v tomto článku.

Chcete s dronem létat jako profík? Vstupte do naší dron akademie!

Zdroj obr.: Swellpro

Tagy:
Komentáře