Fotograf Reuben Wu využívá drony pro tvorbu vskutku originálních snímků

Snímky z dronu

Sociální sítě jsou fenoménem současnosti a jejich nedílnou součástí jsou atraktivní fotografie nebo video. Není divu, že se pro jejich tvorbu využívají drony. Ostatně již jsme vám představovali některé inspirativní profily a influencery, kteří bez dronu nedají ani ránu. A zdaleka to není jenom The Drone Man. Umělec Reuben Wu však využití dronů povýšil na zcela novou úroveň.

Drony se při focení dají využít i jinak, než jsme zvyklí

Reuben Wu je jedním z těch originálních umělců, kteří se rozhodli prošlapat úplně novou cestu tam, kde by to jiné ani nenapadlo. Jeho drony primárně neslouží jako nosiče fotoaparátu nebo kamery, ale fungují především jako zdroj světla.

Původně sice chtěl dron pouze využít pouze k nasvícení noční krajiny, ale záhy si všiml, jak je zajímavé i samotné světlo. Světlo z dronů, které krajině na snímcích dodává nový charakter, se stalo značkou tohoto umělce.

Reuben Wu se stal inovátorem ve svém oboru, průkopníkem nových technologií, podobně jako Tesla Elona Muska. Ta se také na autora obrátila, aby vytvořil video spot pro její produkt Tesla Model S. Charakteristické světelné efekty přitom pochopitelně nemohly chybět. Jeho tvorba oslovila i konkurenční automobilky Audi, Jaguar neob Land Rover, stejně jako další technologické giganty – Apple, Google, IBM aj.

Na svém kontě má i spolupráci s dánskou společností phase one, která se specializuje na profesionální vybavení pro digitální fotografování. Vybavení phase one otestoval na úchvatné scenérii Bolívie, kam se vydal, aby zde vytvořil další nezaměnitelné snímky zpestřené hrou světla.

Kdo je Reuben Wu?

Reuben Wu je umělec, ale i hudební producent, který působí v Chicagu. Vyrostl ve Velké Británii, kde také studoval industriální design na Sheffield Hallam University.

Zdroje:

Zdroj úvodního obr.: YouTube Fiilex

Tagy:
Komentáře