Nový film Modelář: Drony létají už i v českých kinech

Modelář - film

Na začátku února 2020 měl premiéru nový český film režiséra Petra Zelenky nazvaný Modelář. Podtitul Něco je ve vzduchu odhaluje víc o tématice filmu, který se točí kolem dronů.

Drony v rukou hvězdné dvojice Hádek – Mádl

Po pěti letech a filmech Ztraceni v Mnichově nebo Karamazovi se Petr Zelenka pustil do atraktivního tématu a filmu, který slibuje mnohé.

„Bude tu pár hlášek, hlavní hrdiny si určitě zamilujete, bude to dobře odsejpat a na pár scén si vzpomenete i druhý den nebo za týden,“ popisuje svůj nový filmový počin Zelenka.

K hlavním aktérům dodává: „Casting byl více než dvouletý proces, chemie mezi dvěma hlavními hereckými představiteli je zásadním hybným momentem příběhu. Cílem bylo, aby hlavní postavy byly nanejvýš věrohodné. Jedna z nich se totiž ocitá v málo pravděpodobné situaci, na kterou nikdo z nás nemá odvahu. Je to Hádkova jasně nejlepší hlavní role.“

Právě Kryštof Hádek alias Pavel je v novém Zelenkově filmu oním modelářem. Je to také chemik a letecký navigátor. Jeho bývalého spolužáka, obchodního partnera a kamaráda si zahraje Jiří Mádl, ve filmu přezdívaný jako Plech. Nestačilo jen uvést herce do technologií, Mádl se kvůli filmu musel naučit také rappovat. Předobrazem jeho role je český rapper a DJ Kato, který se podílel na hudbě k filmu. Ani toto Zelenkovo dílo se však neobjede bez legendární zpěvačky Janky Djagilevy nebo Jana Ponocného, se kterým na hudbě spolupracoval již v seriálu Dabing Street.

Ve filmu Modelář se vedle Hádka a Mádla objeví i Veronika Khek Kubařová, Richard Stanke, Zuzana Fialová, Miroslav Hanuš, Helena Dvořáková aj.

Co všechno umí drony?

Dramatický příběh o lidském přátelství představuje svět dronů i těm, pro které by byl jinak příliš vzdálený. Ve filmu se drony využívají k filmovým účelům i monitoringu elektráren, ale také k marketingu prezidentského kandidáta nebo při módní přehlídce. Hlavní hrdinové s drony mj. sprejují ze vzduchu Petřínskou rozhlednu. Nechybí ani závody dronů, moderní sport, ve kterém Češi patří ke světové špičce.

Ústředním tématem psychologického thrilleru, ve kterém však má své místo i humor, je hledání spravedlnosti. Modelář ho hledá v Praze, v Brně, českoněmeckém pohraničí, ale třeba i v Tel Avivu. Tam všude se natáčelo.

Zdroje:

Zdroj úvodního obr.: Falcon

Komentáře