Francouzi si přestali hrát. Jejich drony pro zábavu a volný čas jsou minulostí

Skákací dron

Drony nacházejí široké praktické využití. Zdaleka nepředstavují pouze zábavu nebo hračku pro děti, ač i takové drony samozřejmě existují. A právě takové drony – originální hračky pro děti i dospělé donedávna zaštiťovala francouzská značka Parrot.

Nejenom mobilní zařízení

Mobilní technologie patří ke klíčovým technologiím současné éry. Nejde však jenom o mobilní zařízení, především telefony či tablety. Jde také o zařízení, které se dají prostřednictvím telefonu či tabletu ovládat. Tato zařízení se stala doménou francouzské společnosti Parrot.

Poslední roky překvapoval Parrot také svými technologickými „hračkami“. Vypadalo to, že pomalu začíná šlapat na paty čínskému výrobci DJI, který obsadil velkou část trhu s drony pro širokou veřejnost. Parrot přinesl celou řadu speciálních hraček, které se ovládají prostřednictvím mobilního zařízení. Jeho skládací dron Parrot Anafi směle konkuruje oblíbenému DJI Mavic Air.

Francouzské technologické speciality

V nabídce rozličných mini dronů Parrot nechyběl například unikátní dron, který se dokáže vypořádat s vodou – obojživelný Hydrofoil Dron. Kvadroptéra v tomto případě slouží jako pohon lodě na vodě, ke které je připevněná. Tato hračka tak mohla v určitém směru trumfnout i voděodolný dron Splash, který už jsme vám již představovali tady.

Francouzi však zašli ještě dál. Pod značkou Parrot se objevily i skákací drony. S klasickými létajícími drony mají společné snad pouze označen dron. Jistě však stojí za pozornost, už jenom proto, že rozšiřují okruh toho, co všechno dron umí. A že to není zrovna málo jsme psali už v minulém článku…

Skákací dron Parrot Jumping Night Drone Marshall nebo Jumping Sumo, Hydrofoil Dron, stejně jako další mini drony řady Mambo nebo Swing jsou však již minulostí. Společnost Parrot trh spotřebitelských dronů opouští, aby se soustředila na profesionální a komerční drony pro stavebnictví, energetiku, veřejnou správu i další obory.

Zdroje:

Zdroj obr.: Youtube Parrot

Tagy:
Komentáře