Špatné zprávy se bohužel nevyhýbají ani létu. Minulé úterý jsme vám přinesly mrazivé snímky z dronu ilustrující následky ničivé bouře v Řecku, v pátek pak celým světem proběhla děsivá zpráva o výbuchu v čínské továrně na výrobu plynu z uhlí ve střední Číně, ve městě I-ma v provincii Che-nan.
Nyní se objevily i snímky z dronu, které celou čínskou katastrofu ukazují v celém rozsahu. A že jde rozsah nebývalý, potvrzují i počty obětí. Exploze si vyžádala nejméně deset mrtvých, další desítky lidí jsou zraněny.
Záběry z dronu připomínají snímky z Černobylu, tyto jsou však obrazem aktuální katastrofy. Síla exploze promlouvá prostřednictvím snímků i na dálku. Dle místních zpravodajců byla tak silná, že vysklila okna a dokonce vyrážela dveře až ve vzdálenosti tří kilometrů.
Nehody v čínských továrnách jsou bohužel kvůli podceňované bezpečnosti častým jevem. V březnu tohoto roku například vybuchla chemická továrna v provincii Ťiang-su, zemřelo přitom více než 60 lidí.
Jen pár dnů před neštěstím v Číně dorazily z Asie neméně děsivé snímky. Indii, Bangladéš, Nepál a Pakistán totiž už od začátku července sužují záplavy a sesuvy půdy. V troskách přišly o život už stovky lidí, desítky tisíc lidí musely opustit své domovy.
Se záplavami se potýkají také na Sibiři. I zdejší záplavy ukazují snímky z dronu.
Voda sice patří k létu, ale nesmí jí být moc. Na vlastní kůži to bohužel pociťují i v americké Nebrasce. Po prudkých deštích během pár minut ulice města Kearney zaplavila voda. Tyto záplavy se naštěstí obešly bez zraněných.
Záběry výše potvrzují nenahraditelné místo bezpilotních letounů ve zpravodajství. Snímky z dronu jsou unikátní, díky stabilizátoru předčí snímky z vrtulníku. Provoz dronu je navíc oproti vrtulníku levnější a bezpečnější. Malý dron je snadněji ovladatelný a dostupný i tam, kam se vrtulník nikdy nemůže dostat.
Chcete se stát také zpravodajem? Pořiďte si pilotní průkaz, bez něho to nepůjde!
Zdroje:
Zdroj obr.: Youtube CGTV