CES 2020: Akce, která udává směr technologiím

Technologie

Začátek roku tradičně patří fanouškům technologií. V americkém Las Vegas se totiž koná největší veletrh spotřební elektroniky na světě – Consumer Electronics Show, známý jako CES. Od roku 1967, kdy se veletrh uskutečnil poprvé, se stal výjimečnou technologickou akcí. Každoročně přitahuje návštěvníky i vystavovatele ze všech kontinentů.

CES patří technologickým gigantům jako je Samsung nebo Google. Letos je dokonce doplnil i Apple, který se předchozím ročníkům vyhýbal. Své místo zde však najdou i malé ambiciózní projekty. Zatímco některé technologie z veletrhu jistě budou rezonovat celou společností v několika následujících letech, další upadnou v zapomnění.

To nejzajímavější ze světa technologií

Největší ohlas na veletrhu CES tradičně mívá společnost Samsung, která se zde chlubí svými novinkami. Letos to byla například televize Samsung Sero, která se sama otáčí na výšku. Společnost tak reaguje na oblibu vertikálního videa a také nárůst sociální sítě TikTok. Trend v oblasti zdraví a zdravého životního stylu zase odráží 15 milimetrů tenká bezrámečková 8K televize s integrovanou službou Samsung Health, která monitoruje zdravotní funkce diváka.

Ještě zajímavější než televize je digitální asistent – umělý člověk Samsung Neon. Tomu zase asistuje osobní robot Samsung Ballie, který se vejde do dlaně. Monitoruje parametry prostředí a dokáže ovládat zařízení chytré domácnosti.

Chytrých zařízení není nikdy dost

Vedle chytrých telefonů, notebooků či monitorů vzbudily na veletrhu CES mimořádný zájem i chytré hodinky, ale i takové technologické vychytávky jako Amazfit Home Studio. To kombinuje monitor, reproduktor, kameru pro monitoring pohybu a chytrý běžecký pás, na kterém se však dá i protahovat nebo cvičit jógu.

https://www.youtube.com/watch?v=wu2E6TRUCdA

Uber a jeho létající taxi

Los Angeles ovládli roboti a drony. Vedle miniaturního selfie dronu AIR Selfie Pix nebo dronu s palivovými vodíkovými články zde byl představen i koncept létajícího taxi Uberday. Toto létající taxi vyvíjí Uber ve spolupráci se společností Hyunday. Slibuje dolet až 100 kilometrů a rychlost 290 km/h. Reálně se počítá s tím, že v USA začne létat již v roce 2023.

Komentáře