Budou nám zásilky doručovat drony?

Dron s balíkem

Toto téma je evergreenem v diskusích na úrovni droních fandů, mezi zákonodárci a samozřejmě v zasedačkách firem, kterým by se služba doručování dronem hodila.

V Londýně je první přistávací plocha pro drony

Zdá se, že v Británii už doručování dronem začalo. Rezidence apartmánů Lyons Place zavedla na své střeše jako první ve Spojeném Království takzvaný vertiport. Vertiport je obdoba heliportu, na kterém mohou místo vrtulníků přistávat drony Amazon PrimeAir, aby odevzdali zdejším lidem objednané zásilky.

Rezidence apartmánů Lyons Place

Lyons Place

 

 

Amazon přišel s doručováním dronem jako první

Projekt Amazon PrimeAir byl založen v společností Amazon, která je předním vývojářem pokročilých distribučních technologií a aktivně se angažuje ve vývoji dopravy pomocí dronů. Drony jsou díky navádění pomocí GPS schopny najít adresu a bezpečně přistát se zásilkou. I když se projekt od prvního zkušebního doručení v Cambridge v roce 2016 posunul o velký kus dopředu, stále jej provází komplikace na legislativní úrovni, což by se však, dle naší zkušenosti, dělo i u nás.

Dron Amazon PrimeAir - nese přepravní box

Dron Amazon PrimeAir

Zavedli byste doručování zásilek dronem?

Jsme hraví a upřímně i nás samotné by toto téma zajímalo. Máte-li vy sami nějakou zkušenost ze světa nebo příležitost, která se nabízí u nás, sem s ní. My vás zatím budeme o dalších novinkách z oblasti “droní” dopravy rozhodně informovat.

Komentáře