Záchranný padák pro drony: Indemnis

Indemnis

Možná se skalní fanoušci a ti, kteří dron potřebují pro svou profesi, dočkají šikovného řešení všech kritických situací.

 

Vznikl první padák pro drony

Společnosti Indemnis z Americké Aljašky se podařilo vytvořit padák pro drony. Zda se do budoucna ukáže padák jako účinné bezpečnostní řešení pro drony a třeba přispěje i k větší toleranci dronů zatím nevíme, ale rozhodně jde o zajímavý nápad.

padák Indemnis na dronu

Na levé straně dronu lze vidět zmíněný padák Indemnis.

Jak padák pro drony funguje

Připevnit a zprovoznit bezpečnostní padák pro dron je technicky opravdu oříšek. Zatím je stále ve vývoji, ale je možné získat testovací verzi a na vlastní „vrtule“ si vyzkoušet funkci senzorů, které nezávisle sledují letové vlastnosti dronu, aby mohly včas zasáhnout.

V případě, že zaznamenají pád, vystřelí projektil obsahující padák do vzdálenosti několika metrů a dron vcelku bezpečně přistane.

padák na DJI

Indemnis Nexus package na dronech DJI

 

Kdy padák dronu pomůže

U dronů je velice složité jakkoliv předpokládat, jak se budou chovat v případě vážné technické poruchy, či dokonce srážky. Každý, kdo zkusil ovládat dron ví, že padají absolutně nekontrolovaně. Poškození rotorů, případně ovládacích mechanismů dronů, odpojení nebo poškození napájení, to jsou jen ty, řekněme běžné poruchy. Příčin k nehodě může být mnoho a pokud člověk nemá zkušenost, ani nejlepší padák nezabrání malé či větší katastrofě.

 

Padák Indemnis na dronech DJI:

Těžko dronu na cvičišti, lehko na bojišti

Pokud s drony začínáte, nechte si poradit a neváhejte využít třeba i praktických tréninků během kondičních letů. Dronim je poskytuje vedle online kurzů, které vás připraví ke zkouškám na ÚCL. Společně s instruktorem se vydáte na bezpečné místo, kde nikomu neublížíte. Třeba to budete právě vy, kdo si jako první vyzkouší padák pro drony.

 

Kondiční let můžete koupit i jako dárek, pokud máte v okolí někoho, kdo chce začít. Uděláte mu radost a možná zachráníte nový dron.

Komentáře