Cestovatelské tipy: nejbarevnější města Severu. Podívejte se, jak vypadají z dronu!

Kodaň

Každé roční období má své kouzlo. Aktuálně to vypadá, že podzimní kouzlo je přece jenom tím nejčarovnějším. Všechno kolem se barví do takových barev, až se tají dech. Příroda se hlásí o slovo i ve městech, ani tam totiž nechybí zeleň, která se na podzim proměňuje do mnoha a mnoha odstínů teplých přírodních tónů oranžové, červené, žluté nebo hnědé. Některá města jsou přitom barevnější než města jiná.

Mezi nejbarevnější města světa se řadí dle cestovatelských tipů i česká metropole. Podzimní krásy Prahy nedávno zachytil také dron. Podívat se můžete tady…

A jaká další města nabízejí pozoruhodné podzimní tóny a mohou se pyšnit přídomkem nejbarevnější? Je to například dánská Kodaň, belgické Bruggy nebo Edinburg ve Velké Británii.

Kodaň

Kodaň je hlavním městem Dánska a sídlem dánské královny. Je to královská metropole, která se může pochlubit hned trojicí vznešených zámků. Nádherné severské město zdobí množství zelených parků. Právě stromy zdejších parků na podzim rozehrávají skvostnou hru barev, kterou navíc zrcadlí mnohé vodní kanály a ještě lemuje romantické nábřeží. Kodaň totiž leží na ostrově.

Takto Kodaň vypadá z dronu:

Bruggy

Říká se jim Benátky severu. Bruggy, které se nacházejí asi 100 km od Bruselu, jsou považovány za jedno z nejkrásnějších měst světa, na podzim obzvlášť. Ne náhodou patří také k nejnavštěvovanějším městům Evropy.

Romantickou atmosféru vytvářejí malebná zákoutí s křivolakými uličkami, cesty z kočičích hlav, malebné domky i velkolepé historické skvosty. Celé město je protkané vodními kanály s kamennými mosty. Přidáme-li k tomu tajuplné zahrady, podzimní obraz belgického města Bruggy je naprosto dokonalý.

A tohle je obraz města z dronu:

Edinburgh

Edinburgh je hlavním městem Skotska a letním sídlem britské královny. Nad jinými městy vyniká nádhernou přírodní scenérií. Rozprostírá se na skalnatých výběžcích sopečného původu, navíc je ohraničené mořskou zátokou. Nad městem se na vyhaslé sopce tyčí Edinburgský hrad, od kterého se také táhne tzv. Královská míle, asi nejznámější ulice Skotska.

Edinburgh z dronu:

Komentáře