Budou nás hlídat drony v práci?

bigstock-DJI-Mavic-Pro-drone-Moscow

V Tokiu plánují droní kolegy, kteří budou hlídat pracovní dobu. Nejde však o dohlížení, zda jsou lidé v práci. Je to paradoxně naopak.

Drony budou hlídat, aby lidé nezůstávali příliš dlouho v práci

Taisei - T-Frend v kanceláři

Taisei – T-Frend

Říkáte si, proč drony v práci ? V Japonsku je obecně problém s tím, že zaměstnanci v kancelářích tráví enormně dlouhé přesčasy. Japonská společnost Taisei vyvíjí a již v praxi testuje dron T-Frend, který bude před zaměstnanci létat. Tím strhne jejich pozornost i za situace, kdy mají například sluchátka, a upozorní je na konec pracovní doby. Testy probíhaly přímo v kancelářích společnosti a v prodeji se stroj měl  objevit už koncem října loňského roku.

Využili byste kolegu drona?

Sami si klademe otázku, zda je na takové zapojení dronů evropská, potažmo česká společnost připravená. V našich krajích snad není workoholismus tolik na vzestupu, ale přeci, byli byste rozladěni, že vás po pracovní době vyrušil dron s kamerou? Nebo by se vám naopak hodilo zkontrolovat si, že jsou všechny židle včas prázdné a vaši lidé odpočívají? Nebo jste se dokonce s drony v kanceláři setkali? Napište nám a podělte se o svůj pohled na věc v diskusi.

Zdroje:

https://www.bbc.com/news/av/business

https://www.japantimes.co.jp/news/

Komentáře