Jak je to s „papíry“ na létání s dronem?

dronim

V případě, že to s dronem chcete skutečně někam dotáhnout a stát se profíkem, bude to chtít čas, úsilí i finance. Naštěstí ale existuje způsob, jak celý proces podstatně zefektivnit

Kdy začnete pro létání s dronem potřebovat zkoušky od ÚCL

Říkejme mu Dronda Začátečník. Nemá žádné zkušenosti, prakticky drony jen obdivoval, první let ho teprve čeká. Jediné, co věděl jistě, bylo, že chce létat venku, a že časem by se chtěl dronům věnovat intenzivně.

Dronda Začátečník si pořídil DJI Phantom a začal s létáním čistě rekreačním (úředně se jedná o: rekreačně sportovní účely). Vzhledem k tomu, že drony DJI spadají do kategorie bezpilotních letadel, je dodržování Doplňku X leteckého předpisu L2 nutné. V tomto momentě Dronda nepotřebuje žádné „papíry”, ale zároveň nemůže zahájit žádnou výdělečnou leteckou činnost. Aby se do ní mohl pustit, musí na ÚCL ke zkouškám, a aby tam uspěl, je potřeba se patřičně připravit. Nejefektivnějším způsobem, který je naštěstí u nás k dispozici, je online kurz.

Kurzy pro začínající a pokročilé piloty dronů

Dronim – Kurzy pro začínající a pokročilé piloty dronů

Online kurz k létání s dronem šetří čas i peníze

Cena za jednu lekci začíná na 363 Kč. Podle své praxe a potřeby si však můžete vybrat jednotlivé díly. Na absolvování kurzu si nemusíte brát volno v práci nebo omezovat podnikání. Jednoduše studujete v době, kdy se vám to hodí. Nemáte žádné náklady na cestování nebo ubytování, učíte se, kdekoliv chcete, třeba v MHD. I v případě, že si zvolíte kompletní řešení na klíč, včetně praktické části a přípravy dokumentace pro ÚCL, stále je cena výhodnější, než kdybyste absolvovali kurz „naživo“.

Online kurz Profesionální pilot dronu Komplet

Tento kurz vás dokonale připraví. Navíc jeho dostupnost vám dík neomezenému přístupu a opakování, kdykoliv potřebujete, značně pomůže. Online kurz je navždy váš – můžete se vracet a testovat. Budete si pouštět praktická videa se správným řízením dronu, pohyby, manévry, dokud nedotáhnete své schopnosti k dokonalosti. Víme samozřejmě, že každému z nás vyhovuje něco jiného a děláme taktéž živé kurzy. Tady dostanete informace přímo od instruktora, na vše se podíváte, zkusíte si to a z online kurzu využijete už například jen některé konkrétní kapitoly, abyste v tom až do zkoušek nebyli sami. Kurzy nebo své kapitoly pak můžete mít pořád u sebe – nejen na PC, ale i v kapse v telefonu či tabletu! Efektivně si nadávkujete čas, pozornost, teorii i praxi a na ÚCL zaperlíte.

Již v průběhu vašeho studia můžete létat s dronem jako profík

Už během přípravy ke zkouškám nebo během čekání na termín od ÚCL, když už se nemůžete dočkat, až poprvé vzletíte jako profík, už v této době můžete začít. V režimu „pilot – žák“ se do toho pustíte na Dronda.cz a jako stáž si tak vyzkoušíte práci na zakázce, po boku profesionálních pilotů. Všem začínajícím pilotům tak otevíráme cestu a zkracujeme jejich nedočkavost. Díky této službě se nováčci brzy dostanou k práci, která jim pomůže zvládnout náklady na celý proces. Dobrý způsob, jak „zaplácnout dvě mouchy jednou ranou“ a stát se profíkem. Chcete-li se také stát Drondou, nic vám nebrání, ozvěte se a něco s tím uděláme.

Komentáře