Přestože v současnosti zaznamenáváme profesionální a sofistikované využití dronů, stále jde také o skvělou hračku. A hračka jako taková představuje zábavu, nejenom pro dospělé, ale především pro děti.
Člověk je od pradávna fascinován letem, a tak se všemožně snaží létat nebo letu alespoň přiblížit. Bezpilotní letouny umožňují relativně snadno okusit pohled z výšky a nezapotit se přitom.
S malým dronem určeným pro rekreační vyžití může létat opravdu každý, není třeba žádných speciálních znalostí a dovedností. Na malé rekreační drony se nevztahují ani žádné speciální legislativní požadavky. Pilotovat malý dron tak může i ten, kdo neumí řídit ani auto. Ano, zvládne to i dítě.
Pochopitelně je třeba vybírat mezi drony určenými pro začátečníky. Jde o tzv. RTF (Ready to fly) drony, kdy v balení najdete vše k tomu, abyste s dronem mohli okamžitě vzlétnout a hrát si. Drony ARF (Almost ready to fly) jsou oproti tomu dodávané ve formě stavebnice, takže si dron musíte nejprve sestavit. Je jasné, že tato varianta nebude úplně vhodná pro začátečníky, resp. ty, kteří si chtějí hlavně zalétat, vyzkoušet si to.
Drony podporují prostorovou orientaci. Jde o užitečnou hračku, která v dětech probouzí zájem o techniku. To se v dnešním světě moderních technologií pochopitelně hodí.
Někdy kolem sedmého roku věku je možné dron dětem jako hračku pořídit. Mělo by jít o co nejmenší a nejlehčí stroj, který minimalizuje riziko škod. Vrtulím by neměly chybět kryty a vysílačka by měla mít jen krátký dosah. Čím kratší dosah, tím vyšší bezpečnost.
Dron by měl být co nejodolnější, protože pádům se nevyhne. Pro menší děti bude plně dostačující levný dron bez kamery. Až starší děti ocení dron s kamerou. Asi od deseti let věku si dítě může osvojit nejenom létání, ale i práci s videem a obrazem, létání s dronem se tak dostane ještě dál.
Pro děti od deseti let je dostupný také náš dětský letecký den.